30

اطلاعات جغرافیایی روستا

روستای آبرو از سمت شمال به روستای لاو، از جنوب شرقی به منطقه قمیشلو و از جنوب به روستای حوض ماهی منتهی می شود. روستای آبرو یکی از نقاط سکونتگاهی واقع در غرب محور مبارکه- بروجن است. ارتفاع متوسط این منطقه از سطح دریا 1875 متر می باشد. از لحاظ جغرافیایی این روستا در موقعیت 51 درجه و 9 دقیقه طول شرقی و 32 درجه و 9 دقیقه عرض شمالی واقع شده است. روستای آبرو در فاصله نزدیکی از روستای حوض ماهی قرار دارد، فاصله این دو روستا از یکدیگر یک کیلومتر است. هر دو سکونتگاه در متنهی الیه جنوب غربی استان اصفهان واقع شده اند. روستای آبرو در منطقه جغرافیایی دشتی- جلگه ای واقع شده است. که شرایط طبیعی و اقلیمی حاکم بر منطقه و جلگه ای بودن اراضی محدوه سبب رونق کشت و کار در روستا شده است. از ویژگی های مناطق جلگه ای کاهش ارتفاعات منطقه ای و افزایش سطح دشت ها به جای ارتفاعات می باشد.

وضعیت توپوگرافی و جغرافیایی حاکم بر روستا موید جلگه ای بودن آن می باشد. وجود خط القعر نسبی دشت در محدوده و اسقرار روستای آبرو در کنار آبگیر فصلی، گسترش و توسعه روستا را در دو سمت خط القعر باعث شده است.

روستای آبرو در قسمت جنوبی شهر مبارکه واقع شده است. این روستا از جنوب به روستای حوض ماهی، از شمال به روستای لاو و از شرق به شهرک مجلسی و از غرب به اراضی کشاورزی محدود می شود. این روستا از نظر تعامل و ارتباط با دیگر نقاط سکونتگاهی وضعیت آنچنان قوی ندارد و نقاط سکونتگاهی جچندانی در جوار آن نمی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 8 =