30

خدمات موجود روستا

روستای آبرو از خدمات آموزشی سطح بالا مانند دبیرستان و دبستان، خدمات بهداشتی درمانی مانند خانه بهداشت، مرکز بهداشتی، مطب پزشک، خدمات اقتصادی مانند بانک و پمپ بنزین، شرکت تعاونی و کارگاه های کوچک و واحدهای تجاری دیگر بی بهره است و ساکنین روستا برای تامین نیازهای خدماتی خود به دیگر نقاط روستاییو شهری همجوار خود مراجعه می کنند. مرکز سطح بالای ارائه خدمات آموزشی در شهرک مجلسی و شهر مبارکه و خدمات درجه اول پزشکی به روستای حوض ماهی و در سطح بعدی به شهر مجلسی و مبارکه مراجعه می کنند. بنابراین روستای آبرو هیچ نقطه سکونتگاهی در حوزه نفوذ خود ندارد و این روستا از نقش خدماتی مناطق دیگر استفاده می کند.

خدمات زیر بنایی در سطح روستا شامل آب، برق، مخابرات، گاز و شبکه ارتباطی است. سیستم فاضلاب در این روستا به صورت چاه جذبی است. توزیع خدمات به نحوی است که کلیه ساکنین روستا از این امکانات استفاده می کنند. تجهیزات روستا نیز شامل گورستان و غسالخانه است. اهالی روستا آبرو جهت برطرف نمودن نیازهای درمانی خود اغلب از خانه بهداشت روستای حوض ماهی که در فاصله یک کیلومتری روستا قرار دارد مراجعه می کنند. منازل مسکونی روستا همگی از خدمات کخابراتی برخوردار هستند. و مرکز مخابراتی واقع در روستای حوض ماهی تامین کننده این نیاز روستامی باشد.

گورستان و غسالخانه روستا با مساحت 568 متر مربع در جنوب روستا واقع شده است. این گورستان، گورستان قدیمی روستا محسوب می گردد.

خدمات رفاهی موجود در روستا شامل واحدهای تجاری، مرکز آموزشی (دبستان) و مسجد می باشد. دبستان روستا با وسعت 1155 متر مربع در شمال روستا و مرکز مذهبی روستا که شامل یک باب مسجد با مساحت 1402 متر مربع می باشد در نیمه جنوبی روستا واقع شده است.

خدمات اداری روستا تنها به دهیاری روستا ختم می شود که سطحی برابر با 2892 متر مربع از روستا را به خود اختصاص داده است و  در شمال غرب روستا واقع شده است.

خدمات آموزشی روستا که شامل یک باب دبستان با مساحت 2158 متر مربع می باشدو تنها واحد آموزشی روستا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 4 =